Okna tarasowe dla Twojego domu kupisz taniej jesienią

Jesienne promocje na okna tarasowe i drzwi tarasowe 2018

Autor: 04 October 2018

Chłodniejsza aura na zewnątrz to dla wielu producentów okien początek dużych promocji na stolarkę okienną. W tym okresie warto przyjrzeć się bliżej cenom, ponieważ te potrafią być nawet o połowę niższe. Już od kilku sezonów możemy zauważyć sporą liczbę rabatów, począwszy od połowy września i trwającą nieraz do końca listopada. To szczególnie korzystna oferta dla osób planujących budowę własnego domu czy wymiany okien na wiosnę, by rozejrzeć się w poszukiwaniu najlepszych ofert i uzyskać dużą zniżkę. Jesienne promocje dotyczą z reguły wybranych rodzajów okien tarasowych, drewnianych czy PCV. Dodatkowo oferta może być poszerzona o drzwi tarasowe. 

Idzie jesień? Okna kupisz taniej

Wybierając najkorzystniejszą ofertę spośród dostępnych na rynku producentów okien, których jest około 3 tysięcy, musimy wybrać taką, która jest najlepiej dla nas dostosowana. Należy pamiętać, że tylko część producentów oferuje specjalną promocję. Jeśli bardzo jesteśmy zainteresowani oknem od danego producenta, możemy wcześniej przejrzeć jego ofertę i zobaczyć, czy planuje konkretną akcję rabatową. Promocją mogą być objęte nie wszystkie modele okien, a jedynie wybrane elementy okienne, rolety, czy okucia.

W tym roku producenci postawili na zróżnicowane oferty. Wyprzedażą objęte są również okna standardowe, tarasowe, dachowe oraz elementy dodatkowe, dotyczą one większości popularnych modeli okien. Producent okien drewnianych Sokółka oferuje w specjalnej cenie okna Elite 92, które charakteryzują się bardzo dobrym współczynnikiem izolacji ciepła dla całego okna: Uw=0,8 W/m2K. Z kolei wykonanie okna z drewna gwarantuje, że wysokie parametry energooszczędności będą zachowane przez wiele lat. 

Co mają do zaoferowania producenci?

Promocję rabatową przygotował również producent MS, który naliczy odpowiednio 8% i 13% rabatu przy zakupie okien typu MSline, a pakiet szybowy z szybą SUPERtermo za 1zł. Okna klasy premium producenta Vetrex dotyczą rabatów na poszczególne produkty objęte promocją i są prezentowane przez salony w ofercie handlowej. Rabaty promocyjne naliczane są kaskadowo, tj. od wartości końcowej zamówienia odejmowany jest rabat dodatkowy. 

Firma Velux, która specjalizuje się w produkcji okien drewnianych premium i tarasowych- tutaj sprawdzisz szczegóły oferty: https://www.porownajtarasy.pl/ na jesień przygotowała specjalne pakiety trzyszybowe w promocyjnym pakiecie z markizą MHL i systemem ciepłego montażu BDX. Od producenta okien premium Urzędowski w ofercie są okna o grubszym profilu w cenie okien o profilu cieńszym. Spora liczba producentów zapowiedziała już podobne promocje zimowe, z pewnością więc osoby chcące zakupić okna w sezonie jesienno-zimowym będzie mogła liczyć na dodatkowe promocje.

Nieświadomy klient popełnia błędy

Mała liczba osób ma świadomość tego, że kupując okna w sezonie jesiennym i zimowym, możemy liczyć na bezpieczne ich przechowanie. Jest to coraz popularniejsze rozwiązanie u dużej ilości producentów. Nie ma znaczenia wielkość czy ilość zakupionych okien. Wytwórcy okien chętnie przetrzymają okna u siebie, dopóki nie nastąpi ich montaż w terminie odpowiadającemu kupującemu, zyskuje on wtedy pewność, że dane okna zachowają swoje właściwości.

Należy zdać sobie sprawę, że wszystkie okna tarasowe i drzwi są wykonywane na indywidualne zamówienie. Dlatego też czas oczekiwania na te okna jest dłuższy niż w przypadku okien o standardowych wymiarach. Zamawiając okna u sprawdzonych producentów, mamy pewność, że zostaną one przygotowane z materiałów najwyższej jakości i będą spełniać swoje funkcje.

Nieprawdą jest, że okna i drzwi tarasowe można montować jedynie, gdy jest ciepło. Dobrze przeprowadzony montaż, z użyciem odpowiednich materiałów i przez wykwalifikowaną ekipę sprawi, że okna będą odporne na czynniki atmosferyczne i uszkodzenia. Ich montaż nie powinien odbywać się jednak w temperaturze niższej niż -10ºC, ponieważ wtedy okno jest bardziej narażone na dysfunkcje.

Tabela promocje okna tarasoweźródło: Materiały własne redakcji w oparciu o materiały promocyjne producentów na dzień 3.10.2018

Montaż, czyli zrobić to dobrze

W przypadku większych mrozów zaleca się, by użyć specjalnych pianek, ponieważ te tradycyjne nie będą w stanie zapewnić odpowiedniego montażu, a okna nie zachowają swoich właściwości. Nie zaleca się montować przy dużych mrozach okien drewnianych, ponieważ drewno jest materiałem szczególnie wrażliwym na wilgoć i zimno. Lepiej poczekać, aż temperatura będzie powyżej zera. Jeśli sprzyja pogoda, a zima jest łagodna, prace przebiegają bez opóźnień. W okresie jesienno-zimowym okien sprzedaje się mniej i sami producenci są mniej obciążeni.

Okna tarasowe, drewniane, PCV czy klasy premium możemy zakupić w naprawdę korzystnej cenie, jeśli odpowiednio wcześniej poszukamy ofert. Ważne jest dokładne sprawdzenie promocji, ponieważ może ona nie obejmować wszystkich modeli okien. Dlatego też warto je porównać i sprawdzić warunki sprzedaży.

PorownajOkna.pl - Patrycja Gmurowska - redaktor

Patrycja Gmurowska

Redaktor

Absolwentka pedagogiki społecznej i komunikacji, której pasją zawsze było pisanie. Stąd wzięło się zamiłowanie do dziennikarstwa internetowego, które jest sposobem na życie. Prywatnie miłośniczka dobrej literatury, zagranicznych seriali i górskich wędrówek.

Średnia ocena: 5.00