Okna PCV i ich zakup to inwestycja na lata dlatego warto w nie zainwestować

Okna PCV

co powinien wiedzieć kupujący

Autor: 15 March 2018

Wiele osób mających w planach budowę wymarzonego domu musi podjąć decyzję dotyczącą tego, jaki rodzaj okien powinien znajdować się w wymarzonym M. Zakup okien to inwestycja na długie lata, dlatego warto wybrać takie, które w pełni będą służyć naszemu domowi. Obecnie na rynku dostępnych jest kilkanaście rodzajów, a kupujący może wybrać tworzywo, z jakiego mają one zostać wykonane, kolor, ilość czy grubość szyb.

Po pierwsze: czego oczekuję?

Warto wiedzieć, że sam proces zakupu okna pcv odbywa się w kilku etapach. Osoba kupująca powinna pomyśleć, jakie okno sprawdzi się u niej. Dlatego tak ważna jest decyzja o tym, jaki rodzaj okna chcemy mieć zamontowany u siebie w domu: PCV, drewniane czy aluminiowe. Trzeba odpowiedzieć sobie też na pytanie: jakich okien potrzebujesz? Czy takich, które mają niski współczynnik ciepła, czyli skuteczniej ochronią przed hałasem z ulicy. Jednym z kryterium jest też cena- to od niej będzie zależeć, ile zapłacimy za dany rodzaj okna PCV. Także rodzaj inwestycji ma znaczenie. Inne okna potrzebne będą w domu jednorodzinnym, inne w mieszkaniu w bloku, w budynku gospodarczym, czy biurowcu.

Po drugie: jak znaleźć okno idealne?

Gdy kupujący ustali, czego potrzebuje i jakiego rodzaju produktu oczekuje, powinien ustalić wymiary okna. Stanowi to absolutną podstawę przy jego zakupie. Pomiaru można dokonać samodzielnie, jednak istnieje możliwość, że wymiar zostanie źle przeprowadzony. Dlatego bezpieczniej zlecić to firmie, w której zdecydujemy się zakupić okna. Mamy wtedy pewność, że zostaną one zmierzone prawidłowo, bez niepotrzebnego stresu. Dzisiaj na rynku wszystkie firmy oferują taką usługę w swojej ofercie. Osoba kupująca ma dwie ścieżki, przy wyborze okien:
sama kontaktuje się z handlowcem i porównuje różne oferty, których czasami jest kilkanaście. Często tracąc czas na podróż do wybranych przedstawicieli i sklepów.
wypełnia formularz na stronie porownajokna.pl, zostawiając swoje dane kontaktowe. W ciągu 48 h skontaktuje się konsultant, w celu zweryfikowania zgłoszenia. Przesłanych zostanie kilka propozycji, z uwzględnieniem preferencji klienta, wyłącznie od sprawdzonych producentów. Jest on w stanie zaoszczędzić nawet 40%.

Najkorzystniejsze rozwiązania dla klientaźródło: materiały własne redakcji

W przypadku samodzielnego poszukiwania odpowiednich okien klient sam musi postarać się, żeby znaleźć oferty. Nie jest w stanie samodzielnie ocenić, która będzie dla niego najkorzystniejsza. Gdy zdecyduje się na konkretną, wtedy następuje kontakt z odpowiednim handlowcem, celem ustalenia szczegółów. W trakcie takiego spotkania jest możliwość zadania bezpośrednich pytań oraz ustalenia szczegółów.

Po trzecie: zakup okna pcv

Po wyborze oferty następuje podpisanie umowy z handlowcem z reguły po kilku tygodniach, w zależności od tego, ile czasu potrzebuje kupujący na zdecydowanie się na konkretną propozycję. Po podpisaniu umowy następuje wpłata zaliczki w wysokości 10-30%. Kupujący może się spodziewać okien u siebie w domu, dopiero po kilku tygodniach. Każde okno jest przecież robione na zamówienie z uwzględnieniem oczekiwań klienta. A czas na jego oczekiwanie może być różny. Po upływie tego czasu nastąpi montaż, w którego czasie okno zostanie odpowiednio zabezpieczone, by spełniało swoje zadanie. Na życzenie klienta, możliwy jest tzw. ciepły montaż, którego cena jest droższa niż standardowy montaż. Pozwoli on jednak na większe utrzymanie ciepła w domu. Okno zostaje specjalnie uszczelnione, za pomocą pianki, stosuje się także dodatkową warstwę ocieplenia. Gdy okna zostaną już zamontowane, ostatnim krokiem jest odebranie protokołu montażu, w którym znajdą się informacje z zakresu prac montażowych. Kupujący zyskuje również pewność, że montaż przebiegł pomyślnie.

Kroki przy zakupie oknaźródło: materiały własne redakcji

Zakup okien nie jest łatwym przedsięwzięciem, zwłaszcza jeśli kupujący decyduje się działać samodzielnie bez pomocy innych osób. W przypadku, wypełnienia bezpłatnego formularza, kupujący oszczędza czas oraz pieniądze. Ma również pewność, że wybrane przez niego okna będą spełniały najwyższe standardy.

PorownajOkna.pl - Patrycja Gmurowska - redaktor

Patrycja Gmurowska

Redaktor

Doświadczony redaktor internetowy z biegłością w temacie odszkodowań, w tym w szczególności roszczeń za wypadek samochodowy. Jej specjalizacją jest także problematyka dot. Frankowiczów (posiadaczy kredytów indeksowanych i denominowanych do obcej waluty - głównie franka szwajcarskiego) oraz wypadków przy pracy, które są wynikiem np. naruszenia obowiązujących przepisów prawa pracy.

Średnia ocena: 4.33

Czytaj także

PorownajOkna - Okna pcv wymiary

Okna pcv wymiary czy istnieją standardowe wymiary okien?

Okna pcv wymiary nie muszą spełniać określonych warunków. Dziś nie istnieje “sztywny” wymiar szerokości i wysokości okna. Wyjątkiem są jedynie budynki zabytkowe, nad którymi pieczę pełni konserwator zabytków.Wybierając okna, kierujemy się designem, na kolejnym miejscu stawiając cenę i materiał.

Autor: Patrycja Gmurowska
PorownajOkna - Okna pcv cennik

Okna pcv cennik promocja okien 2017/2018

Okna pcv cennik w okresie zimowym to duże rabaty i promocje dla kupujących. Niska temperatura za oknem nie zachęca do takich zakupów. Już od kilku lat możemy zauważyć dużą ilość rabatów, w okresie od grudnia do lutego czy nawet marca. To dobry czas dla osób planujących wymianę okien na wiosnę.

Autor: Małgorzata Wodyńska
PorownajOkna - Okna PCV

Okna PCV 10 najczęstszych błędów podczas zakupu

Kiedy należy wymienić okno? Niektóre symptomy są bardzo wyraźne, jak zniszczona szyba lub rama. Niekiedy jednak problemy okna PCV nie są bardzo widoczne.

Autor: Małgorzata Wodyńska
PorownajOkna - Okna pcv allegro

Okna pcv allegro - dlaczego zakup okien przez internet jest łatwiejszy

Okna pcv allegro dają możliwość wyboru, w jaki sposób kupić okna przez Internet. Produktu specyficznego, który ma posłużyć na długi okres. Warto wiedzieć, kiedy można samodzielnie dokonać jego zakupu, a kiedy skorzystać z porównywarki.

Autor: Patrycja Gmurowska
PorownajOkna - Jakie kolory okien pcv wybrać przy zakupie dla swojego domu

Jakie kolory okien pcv wybrać przy zakupie dla swojego domu

Przy kupowaniu wymarzonych okien ważną rolę odgrywają kolory okien. Dzisiaj wszyscy producenci oferują szeroką gamę kolorystyczną- od tych imitujących drewno, po ramy różnokolorowe, które nadają wnętrzu oryginalnego wyglądu.

Autor: Patrycja Gmurowska
PorownajOkna - Najlepsze okna

Najlepsze okna PCV do Twojego domu, jak wyglądają oferty producentów?

Wybór okien do domu nie jest procesem łatwym, wybierając najlepsze okna powinniśmy kierować się tym, jaki dokładnie efekt chcemy uzyskać w swoim domu. Kupujący ma do wyboru różne materiały i modele, co ważne każde okno jest wykonywane według indywidualnego projektu dla klienta.

Autor: Patrycja Gmurowska