Zapytaj o ofertę cenową!

1. wypełniasz formularz
2. oddzwaniamy
3. dopasowujemy do ciebie oferty
4. otrzymujesz wiele ofert od sprzedawców

Okna balkonowe

Ten typ okien jest wybierany przez kupujących równie często, co okna drewniane czy PCV. Okna te najlepiej sprawdzą się przy dużych powierzchniach i przestronnych domach wolnostojących. Mogą zostać wykonane z PCV, drewna, aluminium. Kupujący musi jedynie pamiętać o dodatkowych zabezpieczeniach, które uniemożliwią zbyt dużą utratę ciepła z pomieszczenia. Samo wykonanie okien tarasowych jest bardzo solidne i z pewnością posłuży na lata. Okna te nie należą do tanich, jednak ze względu na dużą ilość oszklenia gwarantują sporą ilość światła. W zależności od indywidualnych preferencji kupującego może on wybrać, okno balkonowe: uchylno-rozwierne, przesuwne, harmonijkowe, podnoszono-przesuwne. Istotny przy wyborze tych okien jest próg, warto wybrać niższy, który będzie wygodniejszy, może jednak nie zagwarantować dostatecznego ciepła w domu.

Dlaczego okna tarasowe?

 • dobrze prezentują się w dużych wnętrzach
 • mają efektowną stylistykę, która potrafi zmienić wnętrze
 • mogą zostać wykonane z większości materiałów
 • są trwałe, nawet do 40 lat
 • każde jest indywidualnie dostosowywane dla klienta
 • podwyższają wartość rynkową domu

Jaki materiał na okno tarasowe?

Decydując się na zakup okna tego typu, warto zastanowić się, z jakiego materiału ma zostać ono wykonane. Ma to nie tylko znaczenie estetyczne, ale również wpływa na ilość zatrzymywanego w pomieszczeniu ciepła. Najwięcej kupujących stawia na okno wykonane z PCV. Jest to obecnie najpopularniejszy materiał na rynku, który zakupuje prawie 90% kupujących. Okna wykonane z PCV nie wymagają specjalnej pielęgnacji, obniżają koszty ogrzewania domu, ponieważ są szczelne. Materiał PCV jest trwały na odkształcenia i gwarantuje wysoki komfort użytkowania. Ponadto czas oczekiwania na okno balkonowe wykonane z PCV jest krótszy niż z innego materiału. Okna balkonowe drewniane charakteryzuje natomiast bardzo długa żywotność, przy odpowiedniej konserwacji okna te mogą przetrwać nawet do 50 lat. Zdecydowanym minusem jest cena, ten typ okien należy do bardzo drogich. Jednak lepiej chronią przed hałasem i są łatwiejsze w naprawie. Okna te z pewnością usatysfakcjonują zwolenników klasyki, którzy cenią sobie tradycyjny wygląd i styl. Warto nadmienić, że wybór materiału ma w tym przypadku duże znaczenie- można wybierać od miękkich po twardsze materiały, jak i również te bardziej egzotyczne. Poszczególne gatunki mogą się różnić od siebie kolorem, teksturą, czy rysunkiem słojów. Rzadziej spotykane to te wykonane z aluminium. Montowane są głównie w nowoczesnych domach oraz w biurowcach. Ich zaletą jest lekkość i nowoczesny design. Ich kolorystyka może być różnorodna, cechują się bardzo dużą odpornością na czynniki atmosferyczne. Cenione głównie w domach energooszczędnych i przez właścicieli dużych powierzchni, gdzie doskonale się sprawdzają. Wymagają jedynie podstawowej pielęgnacji.

Na co zwrócić uwagę wybierając okna?

 1. Parametry cieplne - profil
  Profil to inaczej rama okienna, z której zbudowane jest okno. W przypadku materiału PCV należy zwrócić uwagę na ilość komór, które decydują o przepuszczalności ciepła. Im ich więcej, tym okno cieplejsze, a cała konstrukcja jest masywniejsza i sztywniejsza.
 2. W oknach balkonowych szyba jest jednym z najważniejszych elementów. Warto zdecydować się w tym przypadku na okno trzy lub czteroszybowe, większa ilość szyb gwarantuje mniejszą utratę ciepła. Warto w tym przypadku zainwestować w te cieplejsze. Drzwi balkonowe z trzema szybami mogą ważyć nawet pół tony.
 3. Dobrze dopasowana uszczelka potrafi skutecznie ochronić przed zimnem, niskimi temperaturami i wilgocią. W przypadku przesuwnych okien balkonowych można je dodatkowo zabezpieczyć dodatkową warstwą silikonu.
 4. Przeszklenia w oknach balkonowych są na ogół dzielone, żeby usztywnić konstrukcję. W przypadku materiału PCV stosuje się szyby wklejane, co pozwala na zastosowanie większych tafli szkła.
 5. Zamontowanie tego typu okien wymaga szczególnej uwagi i staranności. Istotne jest m.in. prawidłowe podparcie drzwi typu przesuwnego. Często przy montażu okien balkonowych potrzebny jest wyspecjalizowany sprzęt. Łatwo można popełnić błąd, którego następstwem może być nieszczelne okno oraz utrata ciepła z wnętrza.
 6. W przypadku okien balkonowych klamka z dodatkowym zabezpieczeniem zapewnia lepsze bezpieczeństwo przed złodziejem. Najłatwiej zastosować klamkę z kluczykiem, sprawdzi się równie dobrze, gdy w domu są małe dzieci.
 7. Coraz częściej stosowane przy oknach tego typu. Roletę antywłamaniową produkuje się z profili stalowych, dodatkowo wzmocnioną dodatkową warstwą aluminium. Mogą posiadać dodatkowe zabezpieczenia: rygle, zamek.
 8. Rodzaj zamontowanych okuć stanowi o tym, w jaki sposób okno będzie się otwierać. Najlepsze są te posiadające systemy przesuwne, dzięki którym okno nie będzie zachodzić na sąsiadujący segment, tym samym nie zabierając miejsca w pomieszczeniu.
 9. Szyba zabezpieczona jest jedną lub dwiema warstwami folii PVB, która w momencie jej sforsowania nie pęka, lecz stanowi jeden element. Folie antywłamaniowe są bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia.
 10. Zamontowany może zostać każdy kolor szyby. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji kupującego. W oknach balkonowych montowanych w dużych pomieszczeniach dodatkowo mogą one znacznie odmienić wnętrze.
 11. Okno balkonowe może posiadać dowolny rodzaj okleiny. Jednakowo w przypadku okien wykonanych z PCV, drewnianych czy aluminiowych. Kolor ma wpływ na estetykę wnętrza.
 12. Warto w przypadku tego rodzaju okien zamontować szyby, które będą pochłaniać większe fale dźwiękowe, ze względu na duże przeszklenie. Dodatkowo można zastosować tzw. szyby zespolone i powłoki niskoemisyjne.
 13. Specjalnie dobrane uszczelki pomogą jeszcze lepiej wygłuszyć pomieszczenie. Są wykonane z miękkiej pianki, która dobrze pochłania dźwięk z zewnątrz.
 14. Przy montażu okna balkonowego niezbędna jest precyzja i doświadczenie. Konieczne będzie umiejscowienie specjalnej blaszki przeciwdziałającej przesunięciu okucia po obwodzie skrzydła od zewnątrz.

Typ okna balkonowego różni się od tych tradycyjnych, montowanych w większości domów wolnostojących. Duża powierzchnia szyby, dodatkowa ilość okuć, zawiasów sprawia, że okno jest cięższe i masywniejsze. Dlatego warto pomyśleć o napędzie elektrycznym, który zamontowany pod posadzką wspomoże jego otwieranie i uchylanie. Najlepsze będą drzwi tarasowe otwierane w sposób przesuwny. Ponieważ skrzydło okna nie zachodzi na sąsiadujący segment i nie zabiera miejsca w pomieszczeniu. Takie mechanizmy sprawdzą się doskonale przy dużych przeszkleniach, ponieważ gwarantują stabilność konstrukcji. Koniecznie trzeba pomyśleć o progu, który nie powinien być zbyt wysoki, ponieważ będzie utrudniał przechodzenie oraz zamontowanie specjalnej moskitiery przeciw owadom. Ten rodzaj okna ma wyższy współczynnik przenikania ciepła niż okna tradycyjne. Warto zainwestować w grubszą szybę, która będzie mieć lepszą izolacyjność, a przestrzenie pomiędzy szybami będą mniejsze. Również rodzaj zastosowanego gazu ma wpływ na przenikanie ciepła do pomieszczenia.

Dla kogo okna balkonowe?

Okna balkonowe mogą doskonale wpasować się w estetykę domu. Są one głównie montowane w domach energooszczędnych, czy tych mających nowoczesny styl. Duża przeszklona powierzchnia daje wrażenie większej przestrzeni. Kupujący ma dużą dowolność, jeśli chodzi o materiał, z jakiego okno ma zostać wykonane. Sposób jego otwierania wpływa na komfort wypoczywania na świeżym powietrzu. Mają one dużą wytrzymałość, szeroki wybór kolorystyczny i nowoczesny design. Można zastosować w nich także różnego rodzaju zabezpieczenia, które pomogą lepiej chronić okno. W zależności od rodzaju zastosowanego materiału okno w przypadku pojawienia się usterki będzie możliwość jej naprawienia. Dodatkowym zabezpieczeniem może być zainstalowanie specjalnej czujki, która uruchomi alarm w przypadku włamania. Skorzystanie z oferty wyspecjalizowanych producentów jest gwarancją zadowolenia i zakupu okien dobrej jakości. Drzwi tarasowe mogą stanowić także duży element dekoracyjny, który odmieni wnętrze pomieszczenia.

Zalety:

możliwość otwierania okna na różne sposoby

wytrzymałe na lata

lepsze zespolenie domu mieszkalnego z jego otoczeniem

przestronność wnętrza

duży wybór materiałów, z jakiego może być wykonane

Wady:

gorsza izolacyjność termiczna

wysoka cena

skomplikowany sposób montażu, który trwa dłużej

Każdy z producentów okien balkonowych posiada szeroką ofertę dostosowaną do każdego klienta. To, co wyróżnia okna balkonowe, to oryginalne wykończenie i indywidualnie dostosowany profil. Warto skorzystać z oferty doświadczonych i sprawdzonych producentów, którzy w swoim asortymencie proponują bardzo dobre rozwiązania. Każdy kupujący ma przeświadczenie, że jego okna są projektowane z myślą o nim oraz że otrzymuje projekt dla niego najlepszy. Ten rodzaj okien można zamówić zarówno w większych, jak i mniejszych pakietach. Klient powinien dokładnie przemyśleć, jaki typ okna chce u siebie zamontować oraz co jest u niego sprawą priorytetową. Skorzystanie z pomocy wykwalifikowanego handlowca pomoże zdecydować, jaki rodzaj okna balkonowego powinien zakupić.

Średnia ocena: 3.67

Wpisz kod pocztowy i otrzymaj oferty