Zapytaj o ofertę cenową!

1. wypełniasz formularz
2. oddzwaniamy
3. dopasowujemy do ciebie oferty
4. otrzymujesz wiele ofert od sprzedawców

Okna dachowe

Okna dachowe są niezbędne, aby zapewnić poddaszu najlepsze doświetlenie i wentylację. Ma to szczególne znaczenie przy poddaszach użytkowych. Coraz rzadziej bowiem pełnią funkcję strychu. Mogą na nich znajdować się poszczególne pomieszczenia, a nawet całe mieszkania. Dzięki akcesoriom i dodatkowym funkcjom w łatwy sposób dostosowują się do budynku i wymagań właściciela. Okno może spełniać dodatkowe funkcje - również dekoracyjne. Producenci starają się proponować własne rozwiązania w tej kwestii. Okno może być także częścią systemu zabezpieczeń. Dzięki temu dom i jego mieszkańcy są znacznie bardziej bezpieczni.

Jakie okna dachowe?

 • z zabezpieczającą powłoką PU
 • elektrycznie sterowane
 • antywłamaniowe
 • antyogniowe
 • energooszczędne i pasywne
 • balkonowe

Producenci okien dachowych

W Polsce rynek okien dachowych nie jest bardzo rozbudowany. Klienci mogą kupić okna trzech największych producentów - Velux, Fakro, a oraz Okpol. Każdy z producentów wprowadza na rynek innowacyjne rozwiązania. Innowacje dotyczą przede wszystkim energooszczędności i bezpieczeństwa. Różnice można zauważyć w innych kwestiach - na przykład palecie kolorystycznej, czy doborze materiałów. Wszyscy producenci mogą pochwalić się licznymi certyfikatami polskimi i europejskimi, w tym deklaracją CE. Kupujący ma pewność, że produkt jest bezpieczny zarówno dla użytkowników, jak i dla środowiska.

Na co zwrócić uwagę?

 1. Parametry cieplne - ilość szyb
  Standardowe okna dachowe posiadają pakiety dwuszybowe. Zapewniają one optymalne ocieplenie. Warto jednak zwrócić uwagę, że okna dachowe są zazwyczaj większe, niż tradycyjne okna pionowe. Ucieka zatem przez nie więcej ciepła. Dlatego warto zdecydować się na pakiety trzy- lub nawet czteroszybowe.
 2. Energooszczędne okna dachowe mają nieco szerszą ramę niż standardowe okna. Dzięki temu ciepło jest zatrzymywane we wnętrzu znacznie skuteczniej.
 3. W antywłamaniowych oknach dachowych stosuje się więcej rygli o nietypowych kształcie. To uniemożliwia ich podważenie, czy też wyłamanie. W oknach drewnianych stosuje się również dodatkową listwę metalową. Uniemożliwia ona użycie narzędzi do otworzenia okna z zewnątrz.
 4. Okna dachowe połączone z czujnikami dymu i ciepła otwierają się automatycznie po wykryciu zagrożenia. Dzięki W ten sposób stanowią one dodatkowy element systemu wentylacji.
 5. Cienka folia stanowi podwójne zabezpieczenie. Naklejona na zewnątrz uniemożliwia rozbicie okna przez włamywacza. Jej warstwa wewnątrz sprawia, że okno jest bezpieczne, np.: dla dzieci.
 6. Okna dachowe najczęściej wykonane są z drewna, dzięki czemu każde ma wyjątkowy wygląd. Producenci proponują także wiele kolorów farb i lakierów. Dzięki temu łatwo dostosować okno do wyglądu pomieszczenia
 7. Okna dachowe mogą otwierać się w różnorodny sposób. Wpływa to na ich estetykę i komfort użytkowania. Najpopularniejsze są okna obrotowe. Dostępne są także okna z osią obrotu w ¾ długości okna - dzięki czemu otwarte okno w większości znajduje się na zewnątrz oraz okna z osią obrotu przy górnej krawędzi. Te ostatnie zazwyczaj posiadają sprężyny lub siłowniki, co pomaga w regulacji stopnia otwarcia. Dostępne są również okna otwierane jak zwykłe okna pionowe - są to wyłazy pomagające dostać się na dach.
 8. Tradycyjne okna połaciowe składają się z jednego skrzydła. Można wybrać jednak długie okna składające się z dwóch skrzydeł. Ciekawym rozwiązaniem jest także balkon dachowy, który również składa się z dwóch skrzydeł. Dolne skrzydło wysuwa się do pionu, stanowiąc balustradę. Górne zaś zamienia się w rodzaj daszku. Jeżeli poddasze posiada stosunkowo wysoką ścianę, można wybrać okna kolankowe - wówczas krótsze skrzydło znajduje się w ścianie.

Velux

Velux to duński producent okien dachowych. Swoje fabryki posiada jednak na całym świecie - w Europie, Azji, w obu Amerykach. W Polsce pojawił się w 1990 roku. Obecnie jest to największy producent i eksporter okien dachowych w kraju. Firma produkuje wiele rodzajów okien - wszystkie jednak produkowane są z drewna. Można jednak znaleźć w ofercie firmy okna z zabezpieczającą powłoką poliuretanową. Producent oferuje też wachlarz produktów PREMIUM.
Velux w swojej ofercie posiada:
 • okna dachowe
 • okna do płaskich dachów
 • wyłazy dachowe
 • świetliki
 • balkony dachowe
 • lukarny
Każde okno ma różne rodzaje otwierania. Velux posiada też własne systemy filtrów powietrza, czy dodatkowej izolacji. Producent opracował też własną technologię Thermo Technology, która pomaga zaoszczędzić energię. Każde okno dachowe posiada system zaczepów do rolet System Pick&Click! Producent na wszystkie swoje produkty proponuje 10-letnią gwarancję. Dotyczy ona zarówno ram, jak i szyb. Poprzez formularz na stronie można przedłużyć gwarancję do 20 lat. Producent proponuje również rolety z 3-letnią gwarancją.

Fakro

Fakro to polska firma obecna na rynku od 1990 roku. Obecnie posiada fabryki i punkty dystrybucji w Europie, Azji i Ameryce. Firma ma swojej ofercie zarówno okna drewniane, jak i aluminiowe. W ofercie firmy można znaleźć:
 • okna na poddasza
 • okna na dachy płaskie
 • świetliki
 • wyłazy
 • systemy oddymiania
 • schody strychowe
Fakro proponuje też automatyczne sterowanie, za pomocą którego okno można otworzyć zdalnie. Niektóre z nich, jak klapy oddymiające mogą otwierać się automatycznie przy alarmie. Fakro proponuje własne rozwiązania ułatwiające użytkowanie okien. Należy do nich technologia PreSelect. Przy użyciu przycisku można wybrać sposób otwierania okna - jest to okno zarówno obrotowe, jak i uchylne. Okna posiadają wzmocnioną konstrukcję topSafe, która stanowi skuteczne zabezpieczenie przed włamaniem. Producent proponuje szyby zdobione witrażem wypełnionym żywicą.

Okpol

Okpol to polska firma założona w 1992 roku. Zajmuje się przede wszystkim produkcją okien drewnianych, część modeli wykonana jest jednak z PCV. W ofercie firmy znaleźć można:
 • okna na poddasze
 • okna na dach płaski
 • wyłazy dachowe
 • okna kolankowe
 • schody strychowe
 • okna elektryczne
Wszystkie okna firmy Okpol są energooszczędne i bardzo dobrze zatrzymują ciepło we wnętrzu. Dzieje się tak za sprawą powłok niskoemisyjnych, którymi pokryte są szyby oraz ciepłym ramkom między nimi. Posiadają też klamkę ExtraSecure - z kluczykiem. Dostępne są okna ze sterowaniem elektrycznym z powłoką samoczyszczącą. Producent daje 10 lat gwarancji na ramę okienną i 20 lat na szyby. Okpol proponuje także unikatową, bo dożywotnią gwarancję odporności na gradobicie.

Zalety:

dobre doświetlenie poddasza

ochrona przed wilgocią

oszczędność na rachunkach za energię

możliwość dodania systemów bezpieczeństwa

łatwe otwieranie dzięki systemom elektrycznym

niezawodne mechanizmy otwierania

Wady:

wysoka cena

brak możliwości naprawy

Średnia ocena: 3.67

Wpisz kod pocztowy i otrzymaj oferty