Zapytaj o ofertę cenową!

1. wypełniasz formularz
2. oddzwaniamy
3. dopasowujemy do ciebie oferty
4. otrzymujesz wiele ofert od sprzedawców

Okna plastikowe

Właściciele mieszkań, a nawet domów jednorodzinnych najczęściej kupują okna z plastiku. Tego rodzaju skrzydła okienne od wielu lat zdobywają rzesze użytkowników. Z czego wynika ich popularność? Na pierwszym miejscu jest cena. Jest ona niższa niż w przypadku okien z drewna, czy aluminium. Mimo to nie są to okna gorszej jakości. Najważniejszą ich cechą jest dobra izolacja. Chronią one przed zimnem, hałasem i wilgocią. Przez to obniżają koszty ogrzewania. Są polecane do domów pasywnych. Profile z plastiku nie odkształcają się także pod wpływem silnego wiatru i innych niekorzystnych warunków atmosferycznych. Warto zwrócić także uwagę na to, że plastik nie wymaga dodatkowej konserwacji, czy odświeżania koloru. Białe okna z plastiku nie żółkną ani szarzeją - utrzymują swój kolor na lata.

Dlaczego okna z plastiku?

 • Łatwo dostępne
 • Tanie
 • Nie wymagają częstej wymiany
 • Odporne na trudne warunki atmosferyczne
 • Dobrze chronią przed zimnem, hałasem i wiatrem
 • Krótki termin realizacji zamówienia

Okno zwykłe czy energooszczędne?

U sprzedawców można nabyć zarówno zwykłe okna, jak i energooszczędne. Zwane są one również ekologicznymi lub pasywnymi. Poszczególne okna różnią się od siebie współczynnikiem przenikania ciepła U. Wskazuje on, jak dużo ciepła zatrzymuje dane okno. Im współczynnik jest niższy - tym okno jest cieplejsze. A to oznacza oszczędności związane z ogrzewaniem domu. Zwykłe okna pcv mają przepuszczalność ciepła na poziomie 1,0-1,5 U. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie dobra izolacja nie jest bardzo ważna, np.: w pomieszczeniach roboczych. W domach pasywnych i ekologicznych lepiej jest stosować okna energooszczędne. Zazwyczaj Ich poziom przenikania ciepła jest niższy, niż 1 U, a najlepsze mają współczynnik na poziomie 0,5 U.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze okien plastikowych

 1. Parametry cieplne - ilość komór
  Każdy profil plastikowy zawiera kilka komór, które zatrzymują zimno. Zazwyczaj okna zawierają 6-8 komór, a te cieplejsze - nawet 10. Największa komora zawiera stalową szynę, która usztywnia okno. Często także wypełnione są materiałem izolacyjnym, który dodatkowo poprawia parametry cieplne całego okna.
 2. Standardowe okna zawierają dwie szyby, co pozwala na optymalną ochronę przed zimnem. Stosuje się także pakiety trzy- i czteroszybowe, nierzadko w połączeniu z ciepła ramką. Dzięki czemu okna z plastiku mają wyjątkowo wysoką szczelność i zatrzymują w pomieszczeniu więcej ciepła.
 3. Przy montażu okien PCV wykorzystuje się specjalną piankę, okno powinno zostać zabezpieczone dodatkową warstwą izolacyjną. Możliwe jest zastosowanie tzw. ciepłego montażu, który pozwoli na jeszcze lepszą izolację cieplną.
 4. W oknach plastikowych bardzo łatwo montuje się klamki z dodatkowymi zabezpieczeniami. Mogą to być przycisk utrudniający otwarcie od wewnątrz lub kluczyk. Jest to idealne rozwiązanie w domu, w którym przebywają małe dzieci. Jest to także dodatkowe zabezpieczenie antywłamaniowe.
 5. Każde okno posiada rygle, które umożliwiają sprawne zamykanie i otwieranie. Większa ilość rygli sprawia, że okno jest trudniej otworzyć z zewnątrz. Dodatkowe rolki sprawiają, że rygle mocniej się zaciskają, co uniemożliwia ich podważenie. Dzięki temu nie można okna otworzyć z zewnątrz.
 6. Większość producentów proponuje okna wyposażone w specjalną folię. Dzięki niemożliwe jest wybicie szyby, nawet przy pomocy ciężkich narzędzi. Dzięki temu szyba także nie rozpryskuje się na drobne kawałki - zabezpiecza to przed stłuczeniem szyby i skaleczeniem w przypadku małych dzieci
 7. Obecnie profile mogą mieć wiele różnych wykończeń. Zamiast zaokrąglonych listew przyszybowych stosuje się płasko zakończone. Popularnością cieszą się także okna z ukrytym skrzydłem, gdzie wszelkie detale techniczne są ukryte.
 8. Okna plastikowe najczęściej mają kolor biały. Można jednak wybrać kolor, który będzie pasował do elewacji budynku lub wnętrza. Produkuje się również okleiny, dzięki którym z plastiku przypominają tradycyjne okna z drewna.
 9. Dzięki uszczelkom montowanym między skrzydłem a ościeżnicą okna doskonale izolują od hałasu. Uszczelkę wykonuje się najczęściej z gumy, silikonu lub pianki o porowatej strukturze.
 10. W oknach chroniących od hałasu najczęściej stosuje się szyby o różnych grubościach szyb. W ten sposób okno skuteczniej pochłania dźwięki.

Przed kupnem okna warto zweryfikować własne potrzeby. Zazwyczaj bowiem tylko część parametrów ma znaczenie. Nie ma konieczności kupowania okien ze wszystkimi dodatkami i usprawnieniami. Zwykle dla kupujących najważniejsza jest dobra izolacja od czynników zewnętrznych. Okna muszą chronić przed zimnem, hałasem i wiatrem. Warto więc w takim przypadku zwrócić uwagę na ilość komór, czy szyb. Inne dodatki, jak zabezpieczenia antywłamaniowe mają zastosowanie tylko w szczególnych wypadkach. W ofercie przedstawionej przez sprzedawcę powinny znaleźć się wszystkie parametry. Niestety, jest to też dokument zawierający dużą ilość szczegółów technicznych. Dlatego warto także zapytać także w punkcie sprzedaży, czym dane okno się cechuje i czy spełnia stawiane wymagania. Dzięki temu każdy ma pewność, że otrzymuje okna spełniające szczegółowo wszystkie wymagania.

Okna plastikowe

Okna drewniane

Okna aluminiowe

Możliwość dopasowania okna do każdego budynku
Niska cena
Niska przepuszczalność ciepła
Konieczność konserwacji
Szeroki wybór kolorystyczny
Możliwość naprawy

Okna z plastiku wypadają bardzo dobrze w porównaniu z innymi oknami. Cenione są za ich uniwersalność. Można je spotkać niemal w każdym typie budynku. Bardzo łatwo jest je przystosować do własnych potrzeb. A to dzięki bardzo bogatej ofercie wyposażenia i dodatków. Można spotkać także okna w różnych kolorach i kształtach. Produkuje się również dodatki jak choćby szprosy czy rolety. To sprawia, że każde okno może uzyskać indywidualny charakter dopasowany do budynku. Nawet w podstawowej wersji okna te mają bardzo dobrą izolację. Należy też zwrócić uwagę, że okna te mają świetny stosunek ceny do jakości. To oznacza, że klienci otrzymują trwały produkt w stosunkowo niskiej cenie. Warto zwrócić uwagę, że okna tego rodzaju utrzymują swój kolor i wygląd przez lata.

Zalety:

Trwałość na lata

Ochrona przed zimnem

Ochrona przed hałasem

Łatwy montaż zabezpieczeń

Niska cena i regularne wyprzedaże

Duża dostępność

Różnorodność modeli

Możliwość stosowania przy dużych przeszkleniach

Wady:

Na oknach osadza się wilgoć

Brak możliwości naprawy

Możliwość odkształceń i odbarwień

Jak wybrać najlepsze okna z plastiku? Konieczne jest porównanie wielu modeli i sprzedawców. Dzięki temu łatwiej jest poznać dostępną ofertę. W ten sposób można również sprawdzić oferty najkorzystniejsze cenowo. Niekiedy bowiem zdarza się, że te same okna mogą być znacznie tańsze w innym punkcie sprzedaży. Warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę i jakość okna, ale także na jakość obsługi. Sprzedawca powinien dopasować ofertę do wymagań klienta, a także przedstawić wycenę w formie pisemnej. Warto dowiedzieć się także jak przebiega montaż oraz jak długo trzeba czekać na realizację. W niektórych przypadkach czas oczekiwania to nawet kilka tygodni.

Średnia ocena: 2.75

Wpisz kod pocztowy i otrzymaj oferty